nedeľa, novembra 15, 2015

Pol roka na Slovensku

V tomto roku sme si pobyt na Slovensku trocha predĺžili. Od júla do januára. A hoci to nie je dovolenka, ani prázdniny, ale pracovný pobyt, podarí sa nám občas aj niekam si vyraziť a niečo natočiť. Nuž, a patrí sa natočené spracovať a ukázať.

Z doteraz spracovaných videí odporúčame náučnú reportáž o tom, ako sa robí víno a pridávame aj dve staršie výletné: Na Sandbergu sme si 
vychutnali západ Slnka poza alpské končiare a objavili odtlačky treťohorných lastúrnikov. Zlatým klincom tohtoročného výletu do Tatier (júl) bola túra k vodopádu Skok.

2 komentáre:

miro, bj povedal(a)...

Ťažká práca sa vraj vždy vypláca...., tak o tom by sa dalo zo skúseností pochybovať, ale pri výrobe vínka niet pochybností. Načim ho okoštovať, ale takto na diaľku.... Neviem, neviem, či ste ho neprechválili.

Katka and Tibor povedal(a)...

Nuž, pijeme buď kvalitné odrodové víno renomovaných vinárov, alebo to, ktoré si vyrobíme. No hlavne neporovnávame. Pri pití toho vlastného je ako bonus pocit z dobre vykonanej práce a tá kompenzuje nedostatky v chuti-farbe-vône oproti tým renomovaným :).

Berte to ako pozvanie dojsť ochutnať to "naše" a urobiť si nezávislý názor ;) .